Oyun Gezgin

WhoYazar Yetkili Serüveni

WhoYazar

Selam! Buralarda yeniyim.
WhoYazar
Katılım
9 Kas 2019
Mesajlar
3
Oyun Gezgin

banner.jpg

WhoYazar Yetkili Serüveni


Merhaba, ben Ata. Bu yama notları yazımda WhoYazar'daki bir yetkilinin hangi yolları takip ederek başarı basamaklarını tırmandığını öğreneceksin. Keyifli okumalar...

1574195089357.png
Edip: Her birey deneme yerine Edip mevkisinden göreve başlar. Birkaç gün veya birkaç hafta deneme olarak aramızda kaldıktan sonra kişi davranışlarına göre uygun mevkiye yerleştirilir. Bu kişi Moderatör veya İçerik Yöneticisi olabilir. [Sadece bu ikisi değil, tüm mevkiler geçerli (Yönetici, yönetici yardımcısı, proje yöneticisi ve proje koordinatörü dışında.).]
Moderatör: Kişi Moderatör olmayı seçtiği an başarı basamaklarındaki çıkışı durur. Kişinin başarı basamaklarını çıkabilmesi için yazarlık/editörlük ile alakalı bir iş yapması gerekmektedir. Yani kişi Moderatörlük dışında yazarlık yapar ise başarı basamaklarını çıkabilir. Moderatörün görevi forumdaki ve Discord sunucusundaki ahengi, düzeni sağlamaktır.
İçerik Üreticisi: İçerik Üreticisi olan her birey WhoYazar adına içerik üretir. Bu mevki farklı forumlarda bulunan editör veya yazarlar ile karıştırılmasın. Burada üretilen içerik foruma gelecek yeni güncellemeler veya kişinin projeler için üretmesini beklediğimiz içerikler olacaktır.

İnsan Kaynakları (Koordinatör): Sadece üyeler ile ilgilenen bu kişi üyelerin sıkıntılarını çözmek, forum desteğe açılan konulara cevap vermek ve Discord sunucusunda destek isteyen kişilere yardım etmekten sorumludur.
Müfettiş:
Yetkililer başta olmak üzere forumdaki tüm her şeyin en ince ayrıntısına kadar raporunu tutan, bu raporu yöneticilere güzel bir şekilde sunan kişidir. Müfettiş'in işini doğru yapması, forumu olumlu bir şekilde etkileyecektir.
Şef:
Yetkililer ve üyeler, forumdaki işleyiş, forumun haftalık ve aylık durumu gibi tüm her şeyin analizini yapan, bu analizleri Müfettiş gibi rapora döken ve bu raporu yöneticilere ileten kişidir. Müfettiş'in aksine forumdaki işleyişe müdahale edebilir ve yenilikler getirebilir. (Yönetimin izni ile.)

Genel Yayın Yönetmeni: Yetenekli Kalemler projesi için oluşturulmuş bir mevkidir.
Yetenekli Kalem: Yetenekli Kalemler projesine katılmış ve aktif bir şekilde katılım sağlayan kişilere verdiğimiz özel bir flama.

Amir: Anlaşmalı olduğumuz forumların/sitelerin/projelerin yöneticilerine verilen flama.
Yazar: Roman projesine katılan kişiler için oluşturduğumuz özel bir flama.
Editör: Farklı forumlarda/sitelerde/platformlarda aktif bir şekilde editör veya yazar olarak görev yapan kişilere verdiğimiz özel bir flama.

Takım Kaptanı:
Forumdaki işleyişe karışabilen, ekipleri düzenleyebilen, terfi ve tenziller yapabilen, yenilikler ve yeni ekip türleri ekleyebilen kişidir. Bunun dışında altındaki tüm ekiplere söz geçirme hakkına sahiptir.
İçerik Yöneticisi:
Forumda üretilen içeriği yöneten kişidir. İçerik Üreticileri ile birlikte her ay yeni bir fikir ortaya atan, görevlendirilmiş projedeki içeriği en doğru ve sağlıklı biçimde yöneten kişidir. Takım Kaptanı ile aynı yetkilere sahip olmasına rağmen Takım Kaptanı'na söz geçirme hakkına sahiptir.

Proje Sorumlusu:
WhoYazar adına veya WhoYazar sponsorluğunda başlatılmış bir projenin sorumlusudur.
Proje Koordinatörü: WhoYazar adına başlatılmış bir projenin sorumlusudur.
Proje Yöneticisi: WhoYazar adına başlatılmış bir projenin yöneticisidir. Projede değişiklik, düzenleme ve yenilik yapma hakkına sahiptir.

Yönetici Yardımcısı: Forumdaki tüm haklara sahiptir.
Yönetici: Forumdaki tüm haklara sahiptir.
 
Yukarı Alt